Ing. Andrea Občurová

Vyřízení stavebního povolení lusknutím prstu

Držíte v rukou vypracovaný projekt vašeho vysněného domu nebo stavebního záměru? Přemýšlíte, co vás nyní čeká a nevíte si rady kde začít? Nalijme si čistého vína. Vyřízení veškerých povolení je někdy běh na dlouhou trať.

Raději rovnou dopředu počítejte s tím, že ne vše projde. Lidé často před vypracováním projektu zapomenou na to, že je potřeba si pořádně prostudovat územní plán. Mohlo by se totiž potom stát, že vám váš stavební záměr zamítnout, z důvodu, že se vaše parcela nachází na území, kde byla vypracována územní studie, která hovoří například o tom, jaký typ domu nebo sklon střechy je v dané lokalitě povolený. U staveb do 150 metrů čtverečných, je státem požadován územní souhlas a tzv. ohlášení stavby, u staveb větších je potřeba klasické stavební povolení. Žádost o stavební povolení může být vyřízena za dva měsíce, ale znáte to. Doba vyřízení se může trvat i déle. Ještě, než kopnete do země, strávíte spoustu času na úřadech.

Co vše je potřeba oběhat?

Ke stavebnímu povolení budete potřebovat spoustu dokumentů. Aby vše šlo jako po drátkách, je dobré mít všechny zmiňované dokumenty připravené a na nic nezapomenout. Jednoznačně nesmí chybět výpis z katastru nemovitostí, jako důkaz toho, že je pozemek vašim majetkem. Vaši studii musí odsouhlasit Úřad územního plánování, který vás může pěkně nazlobit.

Kontaktní formulář

Vaše zpráva bude odeslána společnosti Ing. Andrea Obručová Čuperová

Ing. Andrea Obručová Čuperová

  • Drásov 344
  • Drásov 66424
  • IČ: 72349182

Kontaktní údaje

Kontaktní osoby

Hledáte dodavatele?

Zadejte zdarma poptávku

Hledáte nové zákazníky?

Registrujte se