I K A R spol. s r.o.

ČAS NA NOVOU BATERKU

Je sobotní večer a vy máte chuť vyrazit na vyhlídku nad město. Přijedete na místo. zhasnete motor, necháte zapnutá světla a otočíte kolečkem rádia na maximum. Po třech hodinách se rozhodnete k návratu domů. Otočíte klíčkem a nic. Zkusíte otočit znovu, zase nic. Palubní počítač se vám zbláznil. Co teď? Vybitá baterka!

Elektřinu v autě považujeme za automatickou stejně jako elektřinu v domě. Velký rozdíl je však ve zdroji. Auto si svůj zdroj stále vozí s sebou, s nutností ukládat energii do akumulátoru. Je důležité si kontrolovat stav baterky. Lidé, kteří jezdí dlouhé trasy mají na výdrži baterie výhodu. Ti, kteří jezdí po městě krátké úseky, už takovou výhodu nemají. Tzv. rychlé starty baterii moc nepřispívají a berou z ní více energie. To stejné platí pro dnes již už běžné stop-start alternátory. Baterie jsou pro tuto technologii zkonstruovány složitěji a vaše kapsa se také mírně prohne.

Jak dlouhou vzdálenost by tedy mělo auto ujet po nastartování?

Uvádí se, že po nastartování by mělo auto najet v průměru 12 km. Pokud jezdíte kratší vzdálenosti, měli byste pro dobíjení baterky použít externí zdroj. V případě, že není baterie průběžně dobíjena, kazí se a přestane tak plnit službu. Smiřme se s tím, že i baterka je spotřební díl. Kondici baterky zjistíte pomocí multimetru, který se dá pořídit v řádech stovek korun. Nemusíte kontrolovat celý rok, kdo na to má čas. Stačí kontrolovat průběžně před zimou a před létem. 

Čím nabíjet?

V současnosti jsou nejvíce v kurzu baterky bezúdržbové, které ale potřebují speciální moderní nabíječky. V případě, že vám nabíječka vypoví službu, nesnažte se za každou cenu sehnat zastaralou baterku. Pokud máte auto, například se stop-startem, stará baterka to jednoduše neutáhne.

Kontaktní formulář

Vaše zpráva bude odeslána společnosti I K A R spol. s r.o.

I K A R spol. s r.o.

  • Rýmařovská 770/13
  • Bruntál 79201
  • IČ: 14612917
  • DIČ: CZ14612917

Kontaktní údaje

Kontaktní osoby

Hledáte dodavatele?

Zadejte zdarma poptávku

Hledáte nové zákazníky?

Registrujte se